Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Biskupiec, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Biskupca

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Biskupca nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Biskupca nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Biskupca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Biskupiec: pogoda na niedzielę. Prognoza pogody na dzisiaj (29.03)w Biskupcu ”?

Przegląd tygodnia Biskupiec od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 [Biskupiec: pogoda na niedzielę. Prognoza pogody na dzisiaj (29.03)w Biskupcu

](https://biskupiec.naszemiasto.pl/biskupiec-pogoda-na-niedziele-prognoza-pogody-na-dzisiaj-2903w-biskupcu/ar/c1p1-19945955)
Pogoda na niedzielę dla Biskupca. Prognozy pogody na niedzielę przewidują temperatury od -5°C do 6°C. Sprawdź, jaka będzie pogoda w niedzielę 29.03 i czy wieczór będzie przyjemny. Jeśli planujesz niedzielę w plenerze, na pewno zainteresuje cię również pogoda dla Biskupca na wieczór 29.032020. Znajomość pogody na dzisiaj dla Biskupca, pozwoli Ci najlepiej zaplanować niedzielę.

📢 Pogoda w Biskupcu. Sprawdź, jaka pogoda będzie w niedzielę, 29.03. Jaka będzie maksymalna temperatura?

Sprawdź pogodę na dzisiaj dla Biskupca, a nie będziesz musiał wracać się do domu i przebierać. Sprawdziliśmy, jaka jest aktualna prognoza pogody dla Biskupca na dzisiaj. Okazuje się, że możemy spodziewać się maksymalnej temperatury rzędu 6°C oraz wiatru o prędkości do 30 km/h. Co jeszcze czeka nas dzisiaj ze strony nieba? Przekonaj się, co odkryli meteorolodzy.

📢 Roksana Węgiel: Czas koronawirusa można pożytecznie wykorzystać. Wreszcie spędzam czas z rodziną. Nadrabiam zaległości szkolne [WYWIAD]

Roksana Węgiel jest ambasadorką akcji #zostajewdomu zainicjowanej przez Rzecznika Praw Dziecka. Co robi? Jak spędza czas w czasie pandemii? O tym w wywiadzie.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Biskupiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Biskupcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Hantawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka. Chiny uspokajają po informacjach o wykryciu nowego przypadku zakażenia

Świeża informacja z Chin o tym, że robotnik z prowincji Junnan padł ofiarą choroby zakaźnej - hantawirusa - wywołała obawy wielu osób na świecie. Pojawiły się pytania, czy w dobie pandemii koronawirusa nie mamy do czynienia z nowym groźnym wirusem. Naukowcy uspokajają, że hantawirus jest znany od dziesięcioleci, nie przenosi się z człowieka na człowieka i jest na niego szczepionka.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Logotypy światowych marek w odpowiedzi na koronawirusa. Jak się zmieniły?

Temat koronawirusa jest obecnie eksploatowany na każdym polu, często zyskując lifestyle'owy, a nawet marketingowy kontekst. Światowe marki coraz chętniej przyłączają się do akcji promowania tzw. "social distancingu" - społecznej izolacji, zmieniając nawet swoje własne logotypy. Wspieranie zachowywania właściwej odległości między ludźmi znalazło swoje odzwierciedlenie w logo koncernów samochodowych takich jak Audi czy Volkswagen. Temat cieszy się zainteresowaniem także wśród grafików. Jak wyglądają nowe, pandemiczne logotypy?

📢 Nie odkładaj na później polisy na życie

Masz niewielką firmę i obawiasz się płynności finansowej w obliczu pandemii? Cięcie kosztów wydaje się dobrym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz zrezygnować z ubezpieczenia na życie – odradzamy. Polisa na życie to nie luksus, ale zabezpieczenie na trudne czasy, jakie właśnie teraz nadeszły.

📢 Prof. Marian Zembala: „Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy"

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat, po pandemii, będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości - mówi w przejmującej rozmowie z Dziennikiemzachodnim.pl prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

📢 Jak dotrzeć do klientów? Storytelling, sztuka świadomego budowania relacji

Dlaczego Coca Cola, Nike czy Apple osiągnęły ogólnoświatowy sukces? Najprostszą odpowiedzią wydaje się być unikalna receptura czy technologia, ogromne zaangażowanie twórców, a w późniejszym czasie wielkie pieniądze. Owszem, niezaprzeczalnie te czynniki miały kluczowe znaczenia. Istnieje jednak element dodatkowy, który zadecydował o gigantycznym sukcesie tych marek. Emocje i skojarzenia, które wywołuje u odbiorców kontakt z marką, to dzięki nim klienci pozostają im wierni od lat!

📢 Akcesoria są ważne

Współczesny notebook, lekki i bardzo wydajny, mogący pracować cały dzień na baterii, to doskonałe narzędzie do pracy poza firmą. Jednak przy biurku to nie długość pracy bez zasilania czy minimalna waga liczy się najbardziej. Do wygodnej i ergonomicznej pracy niezbędne są: monitor, klawiatura, myszka i inne często przydatne peryferia.

📢 Jak leczyć koronawirusa w domu? GIS wydał specjalne zalecenia dla osób, które nie muszą być hospitalizowane

Jak leczyć koronawirusa w domu? Główny Inspektorat Sanitarny wydał specjalne zalecenia dla osób, które mają potwierdzonego koronawirusa, ale ich stan pozwala na to, żeby mogli przechorować w domu lub w innym budynku samoizolacji. Chodzi o pacjentów, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo lub mają delikatne objawy – np. stan podgorączkowy, kaszel, ból gardła lub ogólne osłabienie.

📢 Pakiety pomocniczny PZPN - ponad 116 milionów dla polskiej piłki!

W piątek, 27 marca 2020 roku, odbyła się wideokonferencja Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka oraz Sekretarza Generalnego PZPN Macieja Sawickiego z Członkami Zarządu PZPN, poświęcona dyskusji na temat nadzwyczajnej sytuacji w jakiej znalazła się polska piłka w związku z wprowadzeniem początkowo stanu zagrożenia epidemicznego, a obecnie stanu epidemii.

📢 Ceny mieszkań polecą na łeb na szyję? Rynek nieruchomości wyhamowuje przez koronawirusa w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań jeszcze kilka miesięcy temu biły rekordy. Rynek nieruchomości wydawał się nie do ruszenia. A jednak – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatrząsła nim w posadach. Ceny mieszkań zaczną spadać - tak twierdzą eksperci przywoływani przez Businessinsidera. Popyt wyhamował, coraz mniej klientów chce kupić lub wynająć nieruchomość. Kryzys na rynku nieruchomości oznacza spory problem dla wielu sektorów. Notariusze i banki co najmniej zwolnią obroty.

📢 Sieci telekomunikacyjne przeżywają oblężenie – jak radzą sobie operatorzy?

Ostatnie tygodnie to przede wszystkim okres intensywnej aktywności służb ratunkowych, szpitali czy administracji państwowej. Nowa rzeczywistość spowodowana epidemią koronawirusa szybko znalazła też odzwierciedlenie w codziennych zachowaniach Polaków, którzy gremialnie pozostali w domach, pracując lub ucząc się zdalnie. Gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne sprawił, że również dla operatorów okres epidemii to czas wzmożonej aktywności. Sprawdzamy, jak z tą nową sytuacją radzi sobie T-Mobile.

📢 Siedzisz w domu? Zajmij się kwiatami. Podpowiamy, co i jak zrobić

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

📢 Jak sprawić, aby twój biznes był lepiej widzialny online

W obliczu epidemii koronawirusa w internecie nastąpił wysyp darmowych szkoleń, kursów i webinarów. Organizacja spotkania online dla szerszego grona odbiorców to znakomita okazja do promocji swojej marki w sieci. Podpowiadamy, jak pozyskać nowych klientów online.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Co zrobić, gdy masz pozytywny wynik testu na koronawirusa?

Piszemy o najnowszych zaleceniach Ministerstwa Zdrowia w odniesieniu do osób, które uzyskały pozytywny wynik badania w kierunku koronawirusa. Wytyczne opisują wskazówki dotyczące przebywania w izolacji w warunkach domowych zarówno dla chorego jak i pozostałych domowników.

📢 Jak promować biznes online podczas epidemii koronawirusa?

Epidemia koronawirusa i ograniczenie naszych możliwości wychodzenia z domu sprzyjają promocji online. To znakomita okazja do poprawienia widoczności swojej firmy w internecie. Sprawdź, czy wiesz, jak pozyskać nowych klientów i zleceniodawców w sieci.

📢 Koronawirus. Pozostawieni sami sobie i kneblowani lekarze prowadzą wojnę partyzancką z epidemią

Na forach lekarskich trwa wymiana przepisów na urządzenia do wentylacji pacjentów chałupniczo przerabiane z masek do nurkowania i wzorów krawieckich odzieży ochronnej do szycia przez matki i żony. Lekarze są kneblowani - coraz więcej jest nacisków, by nie mówili publicznie o sytuacji w szpitalach. Priorytet dla personelu medycznego w dostępie do testów na koronawirusa pozostaje kompletną fikcją. Lekarze i pielęgniarki własnymi siłami próbują uchronić system przed załamaniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na biskupiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto