Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Biskupiec, 11.10-17.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Biskupca

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.10 do 17.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.10 do 17.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Biskupca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.10 a 17.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy w Biskupcu zapowiadany jest dzisiaj śnieg? Zobacz zimową prognozę pogody w twojej okolicy na dzisiaj (18.10) i najbliższe dni”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Biskupiec od 11.10 do 17.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czy w Biskupcu zapowiadany jest dzisiaj śnieg? Zobacz zimową prognozę pogody w twojej okolicy na dzisiaj (18.10) i najbliższe dni

Czy dzisiaj (18.10) będzie padać śnieg w Biskupcu? Sprawdź naszą prognozę pogody, a dowiesz się, czy do Biskupca zawita prawdziwa zima. Niektórzy bardzo lubią śniegową aurę i przez cały rok czekają na lepienie bałwana czy zjeżdżanie na sankach. Jednak dla kierowców nie jest to zbyt dobra informacja, kiedy na drogach mogą panować zimowe warunki atmosferyczne. Zima to twoje ulubiona pora roku czy wręcz odwrotnie? Czy można się spodziewać śniegu w twoim mieście? Zobacz zimową prognozę pogody na dzisiaj i najbliższe dni dla Biskupca.

📢 Pogoda na Wszystkich Świętych 2020. Zobacz, czy w Biskupcu spadnie deszcz

Jaka pogoda będzie w Biskupcu na Wszystkich Świętych? Koniecznie sprawdź prognozę pogody zanim wybierzesz się na cmentarze, by odpowiednio się ubrać. Czy będzie padał deszcz, lub spadnie śnieg? Jaka jest prognozowana temperatura i siła wiatru? Zobacz prognozę pogody, by wiedzieć czy na cmentarz musisz wziąć ze sobą parasol. Wszystkich Świętych często mylone jest z Dniem Zmarłych. Czy wiesz, jaka jets różnica pomiędzy tymi świętami?

📢 Czy trzeba będzie jutro skrobać szyby w Biskupcu? Sprawdziliśmy szanse na mróz w nocy z soboty na niedzielę

Chcesz sprawdzić, czy w Biskupcu jutro będzie przymrozek? Żeby ułatwić ci to zadanie, sprawdziliśmy prognozę pogody na najbliższą noc. Jaka czeka nas noc z soboty na niedzielę? Spodziewana temperatura w Biskupcu to 1°C. Przy tym szansa na pojawienie się opadów to 20%, a wilgotność powietrza: 94%. Jeśli chodzi o wiatr, możemy spodziewać się podmuchów o sile do 12  km/h. Sumując te dane, można stwierdzić, że w nocy nie pojawi się szron.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4'' 64GB LTE Niebieski (SM-P615NZBAXEO)

  • Producent: Samsung
  • Ceny: od 1 599 do 1 899 zł.
  • Zobacz oferty

Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Tygodniowa prasówka 11.10-17.10.2020 Biskupiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Biskupcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Żółta strefa i czerwona strefa. Które powiaty w Polsce mają dodatkowe obostrzenia? [ZASADY, LISTA POWIATÓW, STAN NA 16.10]

Koronawirus w Polsce jest coraz groźniejszy. Ministerstwo Zdrowia ustanowiło żółtą i czerwoną strefę, do której trafiają powiaty, w której odnotowuje się dużą liczbę nowych przypadków zachorowań koronawirusem, który powoduje chorobę COVID-19. Które powiaty są we wspomnianych strefach od 10 października? Zobacz pełną listę w województwach.
Uwaga! W czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia dokonało aktualizacji stref, która będzie obowiązywać od 17 października.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Wiceminister zdrowia apeluje. "Będziemy to analizować" [17.10.20]

Czy cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych? - Na pewno będziemy to analizować, ale myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany, czy rząd zamknie cmentarze na Wszystkich Świętych. Jednocześnie minister zaapelował jednak, by odwiedziny na cmentarzach rozłożyć w czasie, na tydzień przed i po święcie.

📢 Medycy odpowiadają Sasinowi: „Dajemy z siebie wszystko!”. Zobacz zdjęcia lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy walczą z koronawirusem

Nie milkną echa wypowiedzi Jacka Sasina, który w I Programie Polskiego Radia opowiedział o braku zaangażowania polskich medyków w walkę z koronawirusem. W ten sposób wicepremier chciał odeprzeć zarzuty o zmarnowanie czasu na przygotowania przed II falą Covid-19. Lekarze, ratownicy i pielęgniarki, pracujący w pocie czoła, zaczęli udostępniać swoje zdjęcia na facebookowym profilu „Siostra Bożenna”, opisując historię codziennej walki z chorobą.

📢 Te rośliny wg NASA oczyszczają mieszkanie ze smogu i toksyn. Które rośliny warto hodować?

Smog, który truje nas jesienią i zimą, to prawdziwa zmora. Nie możemy się od niego uwolnić mimo starań rządów i przedsiębiorców tworzących bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Mamy ekologiczne samochody, większą świadomość dotyczącą odpowiedniego ogrzewania domów, ale i tak wszystkie te działania to ciągle za mało. Smog jest stałym utrapieniem – i to nie tylko w południowej Polsce, jak niektórzy sądzą. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają nieco złagodzić niekorzystny wpływ złego powietrza. Jednym z nich jest ustawienie w domu specyficznych roślin doniczkowych. Podpowiadamy, o jakie rośliny doniczkowe chodzi.

📢 Komu przysługuje świadczenie postojowe? Zobacz, jak dostać 2080 zł

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

📢 Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. 6 sytuacji, kiedy szef może zwolnić pracownika w dowolnym momencie

Jak to w życiu bywa, zdarzają się różne sytuacje, nawet takie, w których umowę o pracę rozwiązuje się bez wypowiedzenia. W jakiś sposób kodeks pracy reguluje tą kwestie?

📢 Nie wyrzucaj skórki od banana! Zobacz, jak ją można wykorzystać w domu i nie tylko

Zastosowania skórki od banana mogą was zaskoczyć. Zapewne wiele osób nie ma pojęcia, że można je wykorzystać w wielu dziedzinach życia, w domu i w ogrodzie.

📢 Koronawirus w Polsce. Ile dni trwa kwarantanna pracownika? Co zrobić, żeby ją skrócić?

Krzywa zachorowań na koronawirusa w najbliższej przyszłości będzie rosnąć, jak przewidują m.in. Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny. W związku z tym musimy być przygotowani na większą liczbę pracowników skierowanych przez lekarzy POZ na kwarantannę – ocenia Wojciech Koper, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Zapytaliśmy eksperta, co powinni wiedzieć pracownicy poddani izolacji domowej.

📢 Przed czym chroniła czerwona wstążeczka? Tych demonów bano się w dawnej Polsce

Słowiańszczyzna pełna była legend o przerażających demonach - nie inaczej było też w Polsce. Znakomita większość pochodziła jeszcze z pradawnych wierzeń pogańskich, na które następnie nałożyło się chrześcijaństwo. Demon mógł być osobą powracającą z zaświatów lub stworzeniem związanym z siłami natury. Słowiańskie strachy były złośliwe i kapryśne. Niektóre mogły pomagać w codziennych obowiązkach i przynosić dostatek, ale najlepiej było ich unikać.

Niektóre wierzenia, jak zabezpieczyć się przed demonami, przetrwały do dzisiaj. Najlepszym przykładem jest czerwona wstążeczka, którą do dzisiaj wiele osób zawiązuje na wózkach dziecięcych. Przed czym chroniła?

📢 Wanda Rutkiewicz – 16 października 1978 jako pierwsza Polka stanęła na najwyższej górze świata – Mount Evereście. Zginęła 14 lat później

Silna i niezależna. Krucha i odważna. Ale też zimna, uparta i wyrachowana. Trudna... Zdobyła osiem z czternastu ośmiotysięczników. Jedna z najwybitniejszych światowych himalaistek. Wanda Rutkiewicz. To właśnie ona 16 października 1978 roku jako pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie postawiła nogę na najwyższym szczycie Ziemi – Mount Evereście. Tego samego dnia papieżem został Polak Karol Wojtyła. Powie potem Wandzie: „Dobry Bóg zechciał, że tego dnia oboje zaszliśmy tak wysoko”...

📢 Koronawirus we Włoszech: Lombardia znowu w strachu. Czy będzie powtórka horroru, gdy trumny z ofiarami zarazy wywożono ciężarówkami?

Lombardia, która była niechlubnym liderem, jeśli chodzi o liczbę ofiar pandemii wiosną, znów została zaatakowana koronawirusem. Lawinowo rośnie liczba zakażeń.

📢 Rośnie fala zakażeń koronawirusem. Drugi lockdown w Polsce? Przedsiębiorcy mówią wprost: - Nie możemy sobie na to pozwolić. To nas pogrąży

Czy szykuje się drugi lockdown w Polsce? Dodatkowe restrykcje zdaniem wielu są nieuniknione. W ciągu jednej doby liczba zakażonych wzrosła o kolejne 8 tysięcy osób. Brakuje miejsc w szpitalach dla zakażonych COVID-19, coraz więcej osób jest też w domowej izolacji i w kwarantannie. Epidemiolodzy martwią się, że rośnie skala zakażeń rozproszonych, gdzie można ustalić źródła zakażenia. Cały kraj już znajduje się w żółtej strefie, a część dużych miast i powiatów w strefie czerwonej. Przedsiębiorcy mówią wprost: - Nie stać nas na kolejny lockdown. Kolejne obostrzenia i zamrożenie gospodarki nas pogrąży. Jak jeszcze komentują obecną sytuację?

📢 Koronawirus. Lekarze obawiają się szczytu pandemii i ostrzegają, że jesteśmy blisko selekcji pacjentów: kogo ratujemy, a kogo nie?

Ponad 8 tysięcy nowych zakażeń dziennie. Przedstawiciele władz mówią o czekających na pacjentów łóżkach i respiratorach. I o pełnej mobilizacji. Minister Jacek Sasin dodaje od siebie, że problemem jest zaangażowanie, zapewne zbyt małe, personelu medycznego. A lekarze zastanawiają się już nie czy, ale kiedy dojdzie do selekcji pacjentów. - Można wyprodukować mnóstwo respiratorów - mówi anestezjolog. - Człowieka, który będzie umiał je obsługiwać, nie wyprodukujemy w pół roku. Przez brak wytycznych pracujemy po partyzancku. I żyjemy w potężnym stresie, działając na zasadzie prowizorki. Ludzie będą umierać. My o tym dobrze wiemy, należy jeszcze uprzedzić społeczeństwo. Bo inaczej będą nam skakać do gardeł.

📢 Koronawirus. Francja: Godzina policyjna na terenie 9 miast. Ma powstrzymać ludzi przed spotykaniem się w mieszkaniach i restauracjach

Od soboty w Paryżu i innych ośmiu miastach Francji będzie obowiązywać przez cztery tygodnie godzina policyjna. To próba powstrzymania rozprzestrzeniania się zarazy.

📢 Te fryzury, paznokcie i makijaże miały podkreślić piękno, ale... coś poszło nie tak. Obok tych "dzieł" nie przejdziesz obojętnie! ZDJĘCIA

Te fryzury, makijaże i stylizacje paznokci zamiast podkreślić naturalne piękno... zaszkodziły. Jeżeli wydaje Wam się, że w Internecie widzieliście już wszystko, pora zmienić to przekonanie. W galerii, z przymrużeniem oka, zebraliśmy najoryginalniejsze propozycje na to, jak (nie) ozdabiać paznokci, jakiej fryzury (nie) wybierać czy na jaki makijaż permanentny się (nie) decydować.

📢 Rząd ogłosił nowe obostrzenia. 152 powiaty w czerwonej strefie. Na nowej liście Warszawa i inne duże ośrodki [Lista miast i powiatów]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach wprowadzonych w żółtych i czerwonych strefach. Zmiany dotyczą m.in. szkół średnich i wyższych - w strefach żółtych przechodzą na nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych na nauczanie zdalne. Ograniczenia dotyczą też liczby pasażerów w komunikacji publicznej, pracy gastronomii i organizacji wesel. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek listę powiatów i miast, które trafiły do tzw. strefy czerwonej, czyli objętej największymi restrykcjami. Obowiązują w niej restrykcje dot. godzin otwarcia lokali gastronomicznych czy zakaz organizacji kongresów i zgromadzeń.

📢 Czy trzeba nosić maseczkę w pracy? Kiedy wolno pracować z odsłoniętą twarzą w biurze? (15.10.2020)

Przepisy nakładają obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych na terenie żółtych i czerwonych stref, a także w pracy. Można jednak znaleźć pewne odstępstwa od reguły. Zobacz, czy musisz mieć maseczkę, jeśli pracujesz w biurze, na poczcie czy w sklepie.

ZOBACZ KONIECZNIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na biskupiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto